Veterán Moskvič 407

Toto auto bylo nejen okouzlující ale i velice kvalitní.
Sovětský svaz vyráběl krásná auta ale Moskvič je jedinečný
Začátek výroby tohoto typu je datovaná do roku 1958.
Karoserie byla použita sice z typu 402 ale 407 má jinou přední masku.
V duchu tehdejšího režimu a módy byla karoserie rozdělena podélně chromovanou lištou, která ji optický zvýraznila a dala se lakovat odlišnými barvami.
auta moskvič
Velká změna přece jen, proběhla v použití motoru s rozvodem OHV o objemu 1358 ccm.
Šlo o řadový klasický čtyřválec, chlazený vodou s válci v řadě DAVAL 33kW.První série byla třístupňová převodovka, ale od roku 1959 se montují čtyřstupňové. Další velké zlepšení bylo použití delšího stálého převodu v zadní nápravě, který umožnil rychlost až 110km/hod.
 
S těmito vozy se motoristé mohli setkat i na našich silnicích protože se dovážely i k nám aby obohatily naši chudou nabídku automobilů.
Více než polovina Moskvičů šla na export, nejen do socialistických zemí ale i do Belgie, Francie, Skandinávských zemí ale i do Velké Británie. Proto se musely vyrábět také verze s volantem vpravo. Další vývozní verze měly i dvoubarevnou karoserii.
V Belgii se firma Scaldia zabývala montáží vozů z polotovarů Moskviče 407 a 423 které mimo jiné dostaly diplom a ocenění na výstavě v Bruselu a také zlatou medaili v Moskvě.
moskvič auto
V roce 1959 navštívil N. Sergejevič Chruščov prezidenta Eisenhowera v USA a také přišla řeč na automobily, prezident je pochválil Moskviče 407 a nadhodil, že by se mohly prodávat i v USA, že by byl rád, kdyby měl jednoho Moskviče na svém ranči.
Po návratu Chruščova do Moskvy vydala příkaz na výrobu tří Moskvičů v barvě žluté, vínové a zelené, aby bylo na výběr. Tyto vozy byli v nadstandartní kvalitě, s drahými materiály.   Za 10 dnů byli automobily hotové a připravené na export.
Tímto bych chtěla vzpomenout na tento krásný automobil, který patřil do mé rodiny. Tento typ již dnes veterán měl řadicí páku u volantu.
Tak vzdejme hold kvalitní práci pracovníků v Moskevském závodě automobilů v Sovětském Svazu.

Veterán Moskvič 407