Www

Pokládka tekutých tapet není obtížná, ověříte si to i na YouTube

 


Zakryjete s nimi i nerovný povrch

Když pokládáte vinylovou nebo papírovou tapetu v rolích na zeď, musíte počítat s tím, že bude přesně kopírovat tamní terén. Jestliže půjde o tapetu rovnou, snadno si na ní povšimnete různých vrypů, škrábanců, rýh, výstupků, kamínků, drsného povrchu štukového podkladu a dalších nerovností, které zůstaly na zděném podkladu.

úprava interiéru

Tekuté tapety vás však většiny takových nerovností zbaví, údajně až do velikosti tří milimetrů. Je to dáno samotnou technologií i procesem pokládky, nepokládají se totiž v souvislých pruzích, jako klasické tapety, ale jde o sypkou směs, která se smíchá s vodou, a vznikne tím kašovitá hmota, s níž se pak nakládá podobně, jako s tmely nebo vápenným štukem. Používá se k tomu hladítko z plastu, ze dřeva nebo z kovu podle toho, jak vám to vyhovuje. Vypomáhat si můžete i ocelovými špachtlemi. Pokládka není obtížná a zvládne ji každý, pouze byste si měli pokládání nejprve osvojit někde stranou, v místech, kde to není moc vidět, a teprve pak se pusťte do práce tam, kde vám na tom opravdu záleží.

kanál YouTube

Nebudou nikde žádné spoje

Pokládka papírových tapet vázne na jednom zásadním problému – na samotných navinutých rolích. Jakmile totiž položíte první tapetu např. od stropu k podlaze, tu druhou k ní musíte velmi přesně přiblížit. V ideálním případě budou obě tapety na sebe lícovat, a to s přesností na desetinu milimetru. Jistou možností je pokládat tapety mírně přes sebe, ale takového spoje se vždy povšimnete a bude na stěně působit rušivě. Budete zkrátka vnímat jednotlivé půl metru široké pruhy proti sobě a výsledný dojem z práce vám to zřejmě pokazí.

S tekutými tapetami se žádné problémy tohoto rázu neřeší, protože se nejedná o navinuté role, kde nejsou žádné spoje. Pokud si dáte záležet, povrch tapet bude mít homogenní strukturu po celé ploše a výsledek práce vás s velkou pravděpodobností uspokojí.

Pokládku si ověřte na YouTube

Pracujete-li s tekutými tapetami poprvé, můžete jejich pokládku důkladně zmapovat např. na YouTube, kde je k dispozici celá řada podrobných návodů od A až do Z. Výhodou tohoto postupu je perfektní přehled, z videa pochytíte vše, co potřebujete, a je to ten nejlepší typ návodu, jaký můžete mít k dispozici. Objevíte-li zajímavé video, raději si jej včas stáhněte pomocí download video from reddit, aby vám někam nezmizelo, protože pokud nejste jeho vlastníky, nikde dopředu nevíte, jak dlouho se video na sociálních sítích udrží.

Recommended Posts

Nezařazené

S ejakulací se dá pracovat

Dnes se dá pracovat s mnohými věcmi, a to dokonce i s ejakulací. Mnoho mužů se někdy setkalo s tím, že už to na ně přišlo, ale museli ještě počkat, protože jejich partnerka stále nedosáhla vrcholu. Najdou se i muži, kteří nepočkají, ale najdou se i ti, kteří ano i když to pro ně nemusí […]

 
Podnikání

Co s vaším přítelem udělají lodičky na platformě

Krása ženského těla nespočívá jen v podobenství přesýpacích hodin a pevných ňadrech či tvarovaných hýždích, muži pozorují i jiné vnady, mezi nimiž mají své nezastupitelné místo i nohy. Všimněte si, kolik z nich, v podstatě prakticky každý „normální“ chlap, si nenechá ujít pohled na dlouhé dívčí nožky ve vypasovaných kratičkých šortkách těsně pod zadek, ovšem […]

 
Nezařazené

Móda versus zdraví aneb nepodceňujte nebezpečí zborcené klenby

Ortopedie bije na poplach Móda si se zdravím někdy netyká a bohužel se to vztahuje na celou řadu výrobků na trhu, kde z textilního a kožedělného průmyslu dominuje především obuv. Modely označované jako „zdravotní“ se ale krčí v koutku, anebo je opatříte jen ve specializovaných prodejnách, z nichž nejširší sortiment zahrnuje odvětví outdooru. Producenti totiž často nepřemýšlí nad […]