Dům a byt

Sociální služby pro seniory

 

Sociální služby pro seniory jsou všude kolem nás. V naší republice je poměrně velká škála těchto služeb, které spravují různé subjekty. Jedná se o příspěvkové organizace či různé neziskové organizace. Pro účel tohoto příspěvku si sociální služby rozdělíme na tři skupiny dle způsobu poskytování: sociální služby pobytové, ambulantní a terénní.
senioři na dovolené
· Sociální služby terénní
Terénní sociální služby jsou určeny pro seniory, kteří jsou ještě v prostředí domova, ale již potřebují v něčem dopomoc. Poskytují především obslužné činnosti jako je hygiena, příprava pokrmu, dopomoc při péči o domácnost, doprovod při návštěvě lékaře, ale často i poskytnutí sociálního kontaktu. Tato služba je určena pro seniory, kteří buď žijí u rodiny, která o ně pečuje, nebo pro seniory, kteří jsou ještě částečně samostatní, ale již potřebují pomoc okolí.
Tento druh služby je také poskytován ve většině takzvaných podporovaných a chráněných bydlení pro seniory. Ty jsou kompromisem mezi pobytovou a terénní formou.
· Sociální služby ambulantní
Ambulantní sociální služby jsou kompromisem mezi oběma variantami. V tomto případě je péče poskytována v určitém místě, většinou ve všední dny mezi šestou a sedmnáctou hodinou – to se liší dle organizace. Tato verze péče je určená seniorům, kteří se chtějí dostat mezi ostatní, nechtějí neustále sedět doma a mají zájem o program s ostatními. Další skupina využívající ambulantních služeb jsou senioři, kteří již nezvládají samostatný pohyb doma a nechtějí ještě nastoupit do pobytové služby. Pak to většinou chodí tak, že je někdo z rodiny ráno doprovodí do organizace a odpoledne zase vyzvedne.
· Sociální služby pobytové
Pod tímto pojmem si většinou představíte domovy pro seniory a představujete si to správně. Jedná se o služby s nepřetržitým poskytováním péče vyškoleným personálem.
staré kamarádky
Domovy pro seniory jsou určeny pro seniory s menší samostatností, kteří již nemohou bydlet doma či v některé z kompromisních služeb jako je podporované bydlení.
jsou určeny pro seniory, kteří potřebují z důvodu nemoci zvýšenou péči a kontrolu. Jedná se o osoby s Alzheimerovou chorobou, různými typy stařecké demence a podobně.

Recommended Posts

Nezařazené

S ejakulací se dá pracovat

Dnes se dá pracovat s mnohými věcmi, a to dokonce i s ejakulací. Mnoho mužů se někdy setkalo s tím, že už to na ně přišlo, ale museli ještě počkat, protože jejich partnerka stále nedosáhla vrcholu. Najdou se i muži, kteří nepočkají, ale najdou se i ti, kteří ano i když to pro ně nemusí […]

 
Technika

Technika je u každého doma

Když se řekne technika, tak co vy si pod tím představíte? Mnoho lidí si prý představí jenom mobilní telefon anebo dokonce také počítač. Ano, já tohle moc dobře chápu, protože tohle je taková ta nejvíce oblíbená technika. Myslím si, že kdyby nebylo počítačů a mobilních telefonů, že by byl svět takový chudý a mnoho lidí by […]

 
Podnikání

Co s vaším přítelem udělají lodičky na platformě

Krása ženského těla nespočívá jen v podobenství přesýpacích hodin a pevných ňadrech či tvarovaných hýždích, muži pozorují i jiné vnady, mezi nimiž mají své nezastupitelné místo i nohy. Všimněte si, kolik z nich, v podstatě prakticky každý „normální“ chlap, si nenechá ujít pohled na dlouhé dívčí nožky ve vypasovaných kratičkých šortkách těsně pod zadek, ovšem […]