V našich končinách není problémem postavit si bazén hned u rodinného domku, nebo na zahradě v zahradní kolonii. Naopak se tento trend hodně rozšířil. Snad je to tím, že v posledních letech jsou naše letní dny podobné těm v tropickém podnebném pásu. Našinci takový stav velmi těžko snáší, proto se do budování bazénů pouští i z důvodů, které se dají nazvat zdravotní.

Nemáme, jako země, moře, tak si postavíme bazén. A jestli stále váháte, zda si jej pořídit, musíte počítat s tím, že to sice něco stát bude (a to nemluvíme jen o penězích), ale stojí to rozhodně za nějakou tu námahu.

Ale ono to není moc jednoduché, bude-li chtít český člověk něco nahradit, obejít, nebo to tam vůbec nedat. Tak na to se v tomto případě nehraje. Bazénové fólie a plachty musí být umístěny v každém bazénu.

Co se stane, když obejdeme postup?
Zkuste jen pomyslet na to, že byste nepoložili kvalitní bazénovou fólii na dno bazénu tak, jak Vám návod přikazuje?
·        Kdejaká ostřejší hrana kamínku, hroudy, která se ani nezdá, že by mohla něco natropit, Vám ukáže, co dokáže v praxi. Protržení by se mohlo rovnat velké zkáze, protože Vaše čistá voda by vzala za své.
·        Únik vody by Vás také neminul. A to je pěkný peníz za vypuštění vody, ve které jste se ani pořádně nevykoupali.
·        Penízky by se rozkutálely za další investice do bazénové fólie i s geotextilní podložkou. A zbytečně.
 
Učiňte vše potřebné hned napoprvé!
V našem případě stavby zahradního bazénu se vyplatí udělat napoprvé vše, jak má být. Zkontrolovat, zda je dno bazénu opravdu kvalitně připraveno. Zda máme opravdu kvalitní pomůcky.

Protože, když to tak uděláte hned napoprvé, čeká Vás odměna v podobě bezstarostnosti s protržením dna, nebo únikem vody dnem. Do Vašeho dobře postaveného bazénu se nedostane žádná nečistota a nehrozí žádná panika!

3.7/5 - (4 votes)
Zahradní bazén si rozhodně pořiďte