Co dělat, když s mužem po hádce není žádná řeč… a to pěkně dlouho

Hádky jsou ve vztahu běžné a podle odborníků dokonce i zdravé. Pro funkční vztah je nějaká ta občasná hádka důležitá. Je potřeba umět partnerovi říct pěkně od plic co si myslíte a neskrývat v sobě pocity – ať už jsou jakékoliv. Jen upřímnost a schopnost o věcech mluvit vás může dostat do stádia, kdy s partnerem budete připraveni sdílet celý život. Takže pokud se doma hádáte, je to vlastně naprosto v pořádku. Po hádce se totiž stejně zase vyjasní. Jenže to je právě to. Ženy jsou od přírody komunikativnější, upřímnější a sdílnější než muži. Takže logicky nevydrží ani dlouho mlčet. A to i po hádce. Muži naopak velmi rádi trucují, a když se rozhodnou, že s vámi prostě ještě mluvit nechtějí, tak mluvit nebudou. A to může vyvolat další hádku. Protože ticho, když je ho moc, opravdu neléčí.
hádka mezi partnery

Můžeš prosím tě říct aspoň něco…

Pohádali jste se doma a každý z vás zalezl někam jinam do jiné části bytu? To je v pořádku, potřebujete se vydýchat a zpracovat přijaté informace od partnera každý o samotě. Jenže zatímco žena má své myšlenky utříděné daleko rychleji a ráda by už tak začala zase komunikovat, protože běh domácnosti se stejně musí zachovat, muži je to úplně jedno a potřebuje ještě čas na trucování. A když není s mužem doma řeč, je to o nervy. Jak ho tedy přimět, aby začal zase komunikovat?
Odpověď zní, jen velmi těžko. Muži jsou tvrdohlavý a většina z nich dělá jen to, co zrovna dělat chce. A čím víc si žena přeje, aby s ní muž začal zase mluvit, tím déle mu to vydrží a nepromluví nebo jen naštvaně odsekne. To aby bylo vidět, jak moc se cítí být ublížený. To ovšem značí jistou emoční nedospělost. Jak se tedy zachovat? Muže nechte na pokoji a chovejte se co nejvíce přirozeně. Někdo musí vždy ustoupit, i když to bude těžké, malicherné hádky k ničemu nevedou a pokud se zakousnete, a budete trucovat oba najednou, z hádky nikdy nevyjdete.
uražený muž
Žena umí trucovat podstatně lépe. Většina žen to řeší tím, že nenavaří večeři, neopere partnerův dres na fotbal, přestane uklízet nebo nenakoupí. Pořád lepší než úplně mlčet, co myslíte?

4.2/5 - (5 votes)
Co dělat, když s mužem po hádce není žádná řeč… a to pěkně dlouho