Kromě toho se jako prevence onemocnění prostaty počítá i omezení konzumace nápojů s kofeinem. Důležitý je rovněž vyvážený a bohatý příjem potravy, kdy je vhodné konzumovat množství zeleniny, společně s ovocem. Naopak se doporučuje omezit příjem rafinovaných cukrů, tuků a zrovna tak živočišných bílkovin. Do svého života je žádoucí zařadit mnoho pohybových aktivit, kromě časté a dlouhotrvající jízdy na jízdním kole. Kromě absence kouření je rovněž vhodné se vyhýbat pobytu v zakouřených místnostech a prostorách. Též pravidelná sexuální aktivita přispívá k prevenci onemocnění prostaty u mužů, ale je třeba se vyvarovat častému střídání sexuálních partnerů. Prevence onemocnění prostaty neboli prostatitida, vyžaduje také pravidelná vyšetření, která by měli absolvovat jednou za dva roky všichni muži nad šedesát let.

Smutný muž

Přesto se někdy může přihodit, i přes všechna preventivní opatření, že se muž onemocnění prostaty nevyhne. Při výskytu jakýchkoli příznaků, jako je třeba ztížené, slabé močení, krev v moči, či ejakulátu, je třeba co nejrychleji vyhledat lékaře. Pakliže se prokáže prostatitida, léčba erectmax.cz se odvíjí od závažnosti onemocnění.

Muž

Pokud se jedná o zánětlivé onemocnění prostaty u mužů, lékař obvykle doporučí určité úpravy režimu, kupříkladu klidový režim, dočasná absence sexuálních aktivit, teplé koupele a teplo všeobecně. Především je velice důležité vyvarovat se chladu a prochladnutí. Dále se k léčbě zánětů předepisují protizánětlivá léčiva a antibiotika. Mnohdy se léčba zánětlivého onemocnění prostaty provádí hormonálními léky. Při diagnostice zbytnění prostaty, nebo nádoru se rovněž provádí hormonální léčba. Pokud je to nezbytně nutné, je třeba přistoupit i k léčbě chirurgické. Tady potom záleží i na tom, jak veliký je karcinom a kde se přesně nachází. Zrovna tak věk a stav pacienta je pro výběr vhodné léčby prostaty důležitý.

Onemocnění prostaty a její léčba