Podnikání

Montáž betonového plotu vám může dát pořádně zabrat

 

Objednali jste si ploché panely a opěrné sloupky k výstavbě betonového oplocení a rozmýšlíte nad strategií jeho výstavby? Máte v zásadě dvě možnosti – buď se o to pokusíte sami, jen s vašimi přáteli, známými, případně v rámci rodiny a příbuzenstva, anebo tím pověříte profesionály.

Pro kutily může být montáž betonových plotů skutečnou výzvou, může je to bavit a výsledek jejich práce je dokáže uspokojit a příjemně překvapit. Anebo také ne. Záleží totiž na souhře mnoha okolností, z nichž některé mohou být důvodem, proč raději tuto práci svěřit odborníkům.

cihlová zeď

Jak budete zvedat desky do výšky – tuto otázku si položte včas, než se pustíte do práce. Nejde ani tak o pokládání první řady oplocení při zemi, ale o ty další řady. Každá z desek váží něco mezi 70 a 90 kilogramy a při zvedání nad hlavu to bude chtít výpomoc mobilního jeřábu, nebo alespoň kladku s vysokou a hlavně pevnou trojnožkou.

Jak budete desky přenášet z místa na místo – že jsou desky těžké, už víme, ale ony jsou také poměrně křehké. Vydrží sice nápor deště, sněžení, větru i mrazu, ale při pádu na zem vám mohou prasknout nebo se někde odlomit. Může se vám to stát nejen při přenášení z místa na místo, ale i při skladování, jestliže se např. desky sesunou na sebe, nebo se skácí ze špatně zajištěné opěry.

betonový plot

Jak si poradíte s transportem – pověříte-li montáží betonových plotů profesionály, o dopravu materiálu se nemusíte starat. V opačném případě budete potřebovat zajistit řešení, jak materiál složit z nákladního vozu. Každá z přepravních palet může vážit i více, než jednu tunu, a na to bude krátký i špičkový kulturista. Budete muset objednat vysokozdvižný vozík či traktor – nakladač, takže další starost navíc.

A co výkop – budete provádět výkopy (otvory) pro sloupky sami? Troufnete si na to, pokud jich bude třeba šedesát? Rozmyslete si opravdu včas, zda vám na to vystačí síly.

Recommended Posts

Nezařazené

S ejakulací se dá pracovat

Dnes se dá pracovat s mnohými věcmi, a to dokonce i s ejakulací. Mnoho mužů se někdy setkalo s tím, že už to na ně přišlo, ale museli ještě počkat, protože jejich partnerka stále nedosáhla vrcholu. Najdou se i muži, kteří nepočkají, ale najdou se i ti, kteří ano i když to pro ně nemusí […]

 
Technika

Technika je u každého doma

Když se řekne technika, tak co vy si pod tím představíte? Mnoho lidí si prý představí jenom mobilní telefon anebo dokonce také počítač. Ano, já tohle moc dobře chápu, protože tohle je taková ta nejvíce oblíbená technika. Myslím si, že kdyby nebylo počítačů a mobilních telefonů, že by byl svět takový chudý a mnoho lidí by […]

 
Podnikání

Co s vaším přítelem udělají lodičky na platformě

Krása ženského těla nespočívá jen v podobenství přesýpacích hodin a pevných ňadrech či tvarovaných hýždích, muži pozorují i jiné vnady, mezi nimiž mají své nezastupitelné místo i nohy. Všimněte si, kolik z nich, v podstatě prakticky každý „normální“ chlap, si nenechá ujít pohled na dlouhé dívčí nožky ve vypasovaných kratičkých šortkách těsně pod zadek, ovšem […]