Montáž betonového plotu vám může dát pořádně zabrat

Objednali jste si ploché panely a opěrné sloupky k výstavbě betonového oplocení a rozmýšlíte nad strategií jeho výstavby? Máte v zásadě dvě možnosti – buď se o to pokusíte sami, jen s vašimi přáteli, známými, případně v rámci rodiny a příbuzenstva, anebo tím pověříte profesionály.

Pro kutily může být montáž betonových plotů skutečnou výzvou, může je to bavit a výsledek jejich práce je dokáže uspokojit a příjemně překvapit. Anebo také ne. Záleží totiž na souhře mnoha okolností, z nichž některé mohou být důvodem, proč raději tuto práci svěřit odborníkům.

cihlová zeď

Jak budete zvedat desky do výšky – tuto otázku si položte včas, než se pustíte do práce. Nejde ani tak o pokládání první řady oplocení při zemi, ale o ty další řady. Každá z desek váží něco mezi 70 a 90 kilogramy a při zvedání nad hlavu to bude chtít výpomoc mobilního jeřábu, nebo alespoň kladku s vysokou a hlavně pevnou trojnožkou.

Jak budete desky přenášet z místa na místo – že jsou desky těžké, už víme, ale ony jsou také poměrně křehké. Vydrží sice nápor deště, sněžení, větru i mrazu, ale při pádu na zem vám mohou prasknout nebo se někde odlomit. Může se vám to stát nejen při přenášení z místa na místo, ale i při skladování, jestliže se např. desky sesunou na sebe, nebo se skácí ze špatně zajištěné opěry.

betonový plot

Jak si poradíte s transportem – pověříte-li montáží betonových plotů profesionály, o dopravu materiálu se nemusíte starat. V opačném případě budete potřebovat zajistit řešení, jak materiál složit z nákladního vozu. Každá z přepravních palet může vážit i více, než jednu tunu, a na to bude krátký i špičkový kulturista. Budete muset objednat vysokozdvižný vozík či traktor – nakladač, takže další starost navíc.

A co výkop – budete provádět výkopy (otvory) pro sloupky sami? Troufnete si na to, pokud jich bude třeba šedesát? Rozmyslete si opravdu včas, zda vám na to vystačí síly.

Montáž betonového plotu vám může dát pořádně zabrat