Nezařazené

Podnikání v oboru kadeřník – kadeřnice

 

Ty tam jsou doby, kdy po absolvování školy a získání vzdělání v oboru kadeřnice, bylo možné nastoupit do zaměstnání na základě uzavření pracovní smlouvy. Dnes již každý po absolvování potřebuje živnostenské oprávnění k provozování této činnosti a hledání si vlastní klientely.
malé kadeřnictví
Získání živnostenského listu aneb jak na to

Především je třeba vědět, že kadeřnické služby náleží mezi tzv. řemeslnou živnost, kdy pro vystavení oprávnění k provozování této živnosti je třeba předložit kromě občanského průkazu i kvalifikaci, tj. výuční list či maturitní vysvědčení. Poté postačí dojít na příslušný živnostenský úřad ve vašem městě s výše uvedenými doklady, kde s kompetentní osobou vše se sepíše a bude vám vystaven živnostenský list, za který zaplatíte jednorázový poplatek ve výši 1000,- Kč. Zároveň vám bude přiděleno IČ neboli identifikační číslo.
holičcké potřeby
Prostory a základní vybavení

Někdo provozuje tuto živnost doma, kde má za tímto účelem vyhrazené prostory. Někdo si mohl během studia a výkonu odborné praxe již zajistit prostory. Další možností je pak hledání vhodného prostoru, kdy platíte tzv. nájemné za křeslo. Někde je nabídka vyloženě jen prostoru a veškeré vybavení si musíte sami pořídit, nebo se naopak můžete shledat s nabídkou již zařízeného salonu, kde hledají vyloženě kadeřnici pro obsazení volného křesla. Zatímco v rámci prostoru a nájemného za křeslo je to snadší, složitější je to už v rámci získání klientely.

Jak a kde získat vlastní klientelu pro své podnikání?

Ideální je samozřejmě se snažit rozšířit tuto informaci mezi své příbuzné, známé, kamarády. Požádat je, aby i oni tuto informaci předali dál a rozšířili. Žijeme v době, kdy internet je mocným médiem, dejte vědět o této skutečnosti nejen prostřednictvím sociálních sítí, ale rovněž si podejte inzerát, že nabízíte a poskytujete ty a ony kadeřnické služby. Též si lze nechat udělat a vytisknout informativní letáček a roznést po okolí.
blond melíry
Není to snadné, ale také to není nic nereálného. Jen jako ve všem, i zde platí, že začátek není snadný. A věřte, pokud budete dobří a vstřícní, vaše klientela se bude rozrůstat a spokojení zákazníci se k vám budou rádi vracet.

Recommended Posts

Nezařazené

S ejakulací se dá pracovat

Dnes se dá pracovat s mnohými věcmi, a to dokonce i s ejakulací. Mnoho mužů se někdy setkalo s tím, že už to na ně přišlo, ale museli ještě počkat, protože jejich partnerka stále nedosáhla vrcholu. Najdou se i muži, kteří nepočkají, ale najdou se i ti, kteří ano i když to pro ně nemusí […]

 
Technika

Technika je u každého doma

Když se řekne technika, tak co vy si pod tím představíte? Mnoho lidí si prý představí jenom mobilní telefon anebo dokonce také počítač. Ano, já tohle moc dobře chápu, protože tohle je taková ta nejvíce oblíbená technika. Myslím si, že kdyby nebylo počítačů a mobilních telefonů, že by byl svět takový chudý a mnoho lidí by […]

 
Podnikání

Co s vaším přítelem udělají lodičky na platformě

Krása ženského těla nespočívá jen v podobenství přesýpacích hodin a pevných ňadrech či tvarovaných hýždích, muži pozorují i jiné vnady, mezi nimiž mají své nezastupitelné místo i nohy. Všimněte si, kolik z nich, v podstatě prakticky každý „normální“ chlap, si nenechá ujít pohled na dlouhé dívčí nožky ve vypasovaných kratičkých šortkách těsně pod zadek, ovšem […]