PowerPoint a jak ho vylepšit?

Určitě jste si někdy říkali, proč PowerPoint nemá například více designů, které byste mohli použít. Já jsem jednou projížděla videa na Instagramu a našla jsem tam jedno skvělé video, které ukazovalo výbornou webovou stránku na designy pro PowerPoint. Tak jsem to vyzkoušela, protože se říká, že když nezkusíš, tak nevíš. A opravdu ta stránka fungovala, byla tam hromada krásných designů, které vaší prezentaci rozzáří. Takže i takové stránky existují.

www

S PowerPointem si můžete vyhrát. Na internetu seženete mnoho věcí, které by vaši prezentaci vylepšily. Například když budete vytvářet prezentaci o ekonomice, tak si s tím jde perfektně vyhrát.

Správná prezentace musí už na první pohled zaujmout, ale ne zase nějak praštit extra do očí. To znamená, že je dobré nemít tam zbytečně moc barev, ale tak dvě nebo tři barvy jsou ideální. Určitě nedávejte nějaké neonové, to je až moc křiklavé. Dále si musíte určit písmo, které bude pro celou prezentaci ideální. Ozdobná písma se čtou nejhůře, takže to moc nedoporučuji. Naopak nějaká obyčejnější s kurzívou a písmem, které nebude extra velké, je perfektní. Co například obrázky? Obrázky je dobré dávat ve skvělé kvalitě, ale ne nějak extra velké.

www

Když už jsem zmiňovala tu ekonomiku, tak tam je vám velké množství obrázků k ničemu. Lidi, kteří se zajímají o ekonomiku, tak jim jde hlavně o obsah. Přidávejte grafy. Grafy vždy zaujmou a dodají prezentaci tzv. říz. Zkuste zvýraznit v textu určitá slova, aby posluchač viděl, co je dobré si při vašem výkladu zapamatovat. Nedávejte tam nějaké zvuky, to nikoho nezajímá. Dobré jsou přechody. Když to vychytáte, tak to může vypadat velice hezky a elegantně. Nedávejte tam moc textu. Dlouhé texty jsou často nudné a posluchači pak nedávají pozor. Jaké máte rady vy? Co děláte pro to, aby vaše prezentace byla zajímavá a zároveň zábavná, aby upoutala tu pozornost? Ptáte se posluchačů na něco či nikoliv?

PowerPoint a jak ho vylepšit?