Trpělivost aneb chvíle oddechu

Pokud se nevěnujeme svému pracovnímu nasazení nebo prostým domácím úklidem, tak určitě najdeme každý den máme malou chvilku volného času. Je na nás jak tento čas využijeme, možností je spoustu. Někdo má rád jízdy na koních, druhý zase procházky s pejsky nebo rodinné výlety. Věnovat se můžeme i jiným zálibám, ke kterým patří také „ruční tvoření“. Můžeme zde zmínit pár oblíbených. Třeba je mezi nimi i ten váš „koníček“…
 plastové modely

  • Puzzle

Skládání puzzle patří mezi oblíbené činnosti dětí i dospělých. Jednotlivé dílky se skládají tak, aby do sebe různé tvary jednoduše zapadly. Je zde potřeba trpělivost, protože obtížnost záleží vždy na počtu dílků a také rozměru zvoleného typu. Další variantou je také 3D puzzle. V této variantě jsou vyhledávané především budovy památek.

  • Modelaření

Je to jistě sen každého malého kluka. Modelařina může být zaměřena třeba na papírové nebo pevnější plastové modely. Obě verze jsou podstatně složitější a jejich náročnost je vyšší. Může jít o různé typy aut, tanků, kamionů, letadel, kostelů, domečků…  Většinou v různém měřítku. Zkušení modeláři zkouší se svými výtvory soutěžit na různých výstavách.
ucho jehly

  • Šití

Každá žena si určitě už chtěla něco ušít… Cokoliv by potěšilo, od dětské hračky po krásný oblek. Přitom stačí trochu šikovnosti. Tvoření tohoto stylu nás může zaujmou natolik, že si třeba pořídíme i šicí stroj. Navíc ulehčí ruční šití a usnadní spoustu práce. Tady je také potřeba trpělivost pro případné párání a samozřejmě samotné šití, proto není pro každého tou pravou zálibou. Naopak takovým návrhářům není šití cizí. 
 
 
To je pouze pár ukázek a zajímavých variant. Důležité je dodat že i „obyčejné“ kutilství nebo práce na zahrádce nás naplňuje. A přesto i tyto jednodušší práce jsou velmi zajímavé. U všech možností je důležité že je to pro nás relax, u kterého si jednoduše odpočineme od každodenních stresů. Zábava může být pro nás všechny, pro celou rodinu. Jak strávíme příjemný volný čas záleží jen na nás.

2.7/5 - (3 votes)
Trpělivost aneb chvíle oddechu