Nákupy on-line versus nákupy v kamenném obchodě

Nakupování, je činnost, které mnohé z nás duševně naplňuje. Bez nákupů věcí, které nám dělají radost si, už neumíme život ani představit. V současné době máme dvě možnosti jak nakupovat. Buďto vybíráme přímo v kamenném obchodě nebo si zboží vybíráme z pohodlí našeho domova prostřednictvím počítače. Obě varianty mají svá pro a proti.
 nakupování z domova
Nákupy v kamenném obchodě
Bezesporu největším kladem tohoto nákupu je to, že si produkt můžeme prohlédnout ve skutečnosti, můžeme si na něj dokonce sáhnout a pokud se jedná o oděv či boty, můžeme si je vyzkoušet přímo na tělo. Prodavačka nám pomůže s výběrem správné velikosti či barvy. Výhodou je, že si zakoupené zboží odnášíme rovnou domů.
Nevýhodou zůstává vyšší cena zboží oproti zboží zakoupeného v e-shopu. Omezený výběr různých variant produktů.
 
Nákupy v e-shopu
Největší výhodou je nižší cena za zboží. Velký výběr různých variant zboží. Dostupnost obchodu kdykoli i v nočních hodinách, je velkou výhodou pro málo časově flexibilní lidi.
Nevýhodou je, že si zboží nemůžeme prohlédnout naživo, pak se stává, že rozbalíme zboží jiné barvy než jsme původně chtěli. Nevýhodou je platba za poštovné, ačkoli dnes nabízí spousta e-shopů dopravu zdarma. Na zboží si musíme několik dní počkat, pokud není námi požadované zboží skladem pak se může čekací doba protáhnout až na několik týdnů. Nevýhodou je i platba předem. Zaplacené zboží nemusí dorazit k adresátovi. Zboží se může po cestě poškodit nebo může mít vadu již z výroby. Potom nastávají další náklady spojené s reklamací zboží, které si hradí zákazník sám.
 nákup v obchodě
Ať už si vyberete nákupy v kamenném obchodě nebo prostřednictvím e-shopu, vybírejte pečlivě a pomalu. Nebojte se ozvat kdykoli se Vám cokoli nelíbí. Při reklamaci zboží se vždy řiďte všeobecnými podmínkami daného obchodu a nenechejte se odbít.

4/5 - (3 votes)
Nákupy on-line versus nákupy v kamenném obchodě