Nezařazené

Adrenalinové neboli extrémní sporty

 

I když znamenají potenciálnost nebezpečí a vystavují se zvýšenému riziku, jsou vyhledávané a neustále populární. Pro některé je zkrátka míra nebezpečí lákavou výzvou. Jiní vyhledávají extrémní sporty pro efekt v podobě uvolnění neboli vyplavení hormonů (endorfin, serotonin a dopanim) do krve. Extrémních sportů je celá řada, ale které náleží do základního seznamu?

bunge jumping
 
Souhrn extrémních sportů
 
·         skok na laně z mostu – bungee jumping,
·         seskok s padákem ze svahu – paragliding,
·         skok s padákem, a to z pevného místa jako například ze skály – basejump,
·         skok do jezera s přemety, saltem – cliff diving,
·         potápění, a to bez kyslíkového přístroje – freediving,
·         sjíždění divoké řeky – rafting,
·         potápění se v jeskyni – cavediving,
·         potápění pod ledem – icediving,
·         horolezectví bez lana – bouldering,
·         extrémní lyžování mimo sjezdovou trať či neupravený terén,
·         na základě tažného draku, jenž je řiditelný a umožňuje pohyb na zemi, na sněhu či po vodě – kiteboarding, snowkiting, landkiting.
 
 
Podstata  – smysl adrenalinového sportu
 
Pro nezasvěcené, zastánce bezpečí a pohody, jsou tyto sporty zřejmě nezajímavé. Pro jiné je nepochopitelné, proč někdo vyhledává risk, nebezpečí a způsob adrenalinu touto formou. Vždyť u většiny extrémních sportů postačí sebemenší chyba k vážnému úrazu v lepším případě. Proč tedy takto vyhledávat a absolvovat sporty hraničící s nadmírou extrémnosti?
 
Laicky lze konstatovat, že zkrátka odpověď je snadná, prostě touha po něčem novém, posunutí vlastní hranice a zároveň se posunutí někam dále, zvládnutí svých možností po psychické i fyzické stránce. Byť je třeba neopomenout, že organismus při extrémních sportech pracuje na vyšší výkon v překonání stresu a poté se dostaví pocit štěstí neboli euforie. Každý úspěch zvyšuje sebevědomí a stejně je tomu tak v případě zvládnutí a zdolání extrémního sportu.
 
rafting
 
Spálené kalorie
 
Ano, i při adrenalinovém sportu dochází ke spalování kalorií. A nejen to. Prostřednictvím extrémních sportů se lidské tělo učí zdárně udržovat rovnováhu. Díky adrenalinovému sportu rovněž tělo stává více flexibilní a zvládne vyšší výdrž.

Recommended Posts

Nezařazené

S ejakulací se dá pracovat

Dnes se dá pracovat s mnohými věcmi, a to dokonce i s ejakulací. Mnoho mužů se někdy setkalo s tím, že už to na ně přišlo, ale museli ještě počkat, protože jejich partnerka stále nedosáhla vrcholu. Najdou se i muži, kteří nepočkají, ale najdou se i ti, kteří ano i když to pro ně nemusí […]

 
Technika

Technika je u každého doma

Když se řekne technika, tak co vy si pod tím představíte? Mnoho lidí si prý představí jenom mobilní telefon anebo dokonce také počítač. Ano, já tohle moc dobře chápu, protože tohle je taková ta nejvíce oblíbená technika. Myslím si, že kdyby nebylo počítačů a mobilních telefonů, že by byl svět takový chudý a mnoho lidí by […]

 
Podnikání

Co s vaším přítelem udělají lodičky na platformě

Krása ženského těla nespočívá jen v podobenství přesýpacích hodin a pevných ňadrech či tvarovaných hýždích, muži pozorují i jiné vnady, mezi nimiž mají své nezastupitelné místo i nohy. Všimněte si, kolik z nich, v podstatě prakticky každý „normální“ chlap, si nenechá ujít pohled na dlouhé dívčí nožky ve vypasovaných kratičkých šortkách těsně pod zadek, ovšem […]