Umělecké vyšívání. Staňte se umělcem s jehlou místo štětce

 

Vyšívání, tato technika zdobení textilu doprovází lidstvo po tisíciletí. Témata vyšívaných motivů se sice časem měnila, základ však zůstává stále stejný. Lidské ruce vytvářející jehlou a nití překrásné a jemné obrazy.
Nejstarší dochovanou památkou je vyšívaný koberec z Francie, z 11. století. V Indii a Egyptě se však našly nálezy staré víc jak 3 000 let.
Jedná se o jedinečný způsob relaxace rozvíjející kreativitu, soustředění a manuální zručnost.
Zkuste vzít do ruky kousek látky a jehlu s nití a odpoutejte se od každodenních starostí.


Co vás bude v kurzu čekat?

V první řadě se naučíte používat základní 3 stehy a pracovat s bubínkem, dozvíte se užitečné informace o typech vyšívacích přízí.
Následně si zvolíte motiv a materiál pro svůj vlastní projekt. Pomocí předkreslovací tužky si rozvrhnete daný motiv na látku, a dozvíte se, jaký typ stehu bude na kterou část nejvhodnější.

Kombinujíc různé stehy budete pracovat na vlastním projektu, přičemž vám bude k dispozici ochotná a milá lektorka, připravená vám kdykoli poradit.
Když už se vaše práce bude chýlit ke konci, můžete svůj výtvor obohatit několika stehy navíc či přizdobit korálky, flitry a dalšími drobnými ozdůbkami.
Závěr kurzu tvoří finální dokončení vašeho výtvoru, závěrečné focení hotových prací a společná diskuze.


Kdy, kde a za kolik?

Ve výtvarném ateliéru Malování kreslení, Balbínova 28, Praha
Začíná se v úterý 14. února 2017, 20:15-22:15, kurz probíhá v 10 setkáních.
Celková cena kurzu je: 6800 Kč (všechny potřebné materiály jsou započítány v ceně)
Lektorkou kurzu je: Ing. Bc. Tamara Shmidt.

Bojíte se, že to není nic pro vás, neboť jste naprostý amatér?
Není, čeho se obávat, všechny kurzy ateliéru jsou určeny i pro úplné začátečníky.
Vysoká kvalita kurzů samozřejmostí – všechny kurzy vyučují akademičtí malíři, sochaři, designeři. Důraz je kladen na vřelý, empatický a inspirativní přístup.

Recommended Posts

Nezařazené

S ejakulací se dá pracovat

Dnes se dá pracovat s mnohými věcmi, a to dokonce i s ejakulací. Mnoho mužů se někdy setkalo s tím, že už to na ně přišlo, ale museli ještě počkat, protože jejich partnerka stále nedosáhla vrcholu. Najdou se i muži, kteří nepočkají, ale najdou se i ti, kteří ano i když to pro ně nemusí […]

 
Technika

Technika je u každého doma

Když se řekne technika, tak co vy si pod tím představíte? Mnoho lidí si prý představí jenom mobilní telefon anebo dokonce také počítač. Ano, já tohle moc dobře chápu, protože tohle je taková ta nejvíce oblíbená technika. Myslím si, že kdyby nebylo počítačů a mobilních telefonů, že by byl svět takový chudý a mnoho lidí by […]

 
Podnikání

Co s vaším přítelem udělají lodičky na platformě

Krása ženského těla nespočívá jen v podobenství přesýpacích hodin a pevných ňadrech či tvarovaných hýždích, muži pozorují i jiné vnady, mezi nimiž mají své nezastupitelné místo i nohy. Všimněte si, kolik z nich, v podstatě prakticky každý „normální“ chlap, si nenechá ujít pohled na dlouhé dívčí nožky ve vypasovaných kratičkých šortkách těsně pod zadek, ovšem […]