Výrobky

Móda na cestách

 

Rádi cestujete do exotických zemí či podnikáte výlety na více než jeden týden? Pak jste se jistě setkali s typickým cestovatelským problémem, jak vyřešit oblečení na déle než měsíc, jaké si vzít boty, jak to vlastně všechno zabalit.

Další problém nastupuje v okamžiku, kdy chcete cestovat tzv. low cost, tj. snížit cestovatelské náklady na minimum a vyjíždíte na dovolenou pouze s příručním zavazadlem. Je vůbec možné se sbalit do 7 kg zavazadla?
Digitální nomádi

Digitální nomádi to umí

I když se to zdá neuvěřitelné, je možné cestovat úsporně ale komfortně s veškerým oblečením tak, abyste si nepřipadali jako vandráci v cizině.
Důkazem jsou toho digitálni nomádi, lidé, kteří pracují z různých koutů světa a často mění lokalitu i kontinenty během roku. Neradi převáží velké množství zavazadel a preferují tzv. minimalismus. Umí se sbalit do 7 kg. Existuje dokonce webová stránka, kde vám poradí, jak se právě zabalit na výlet pod 7 kg.

Pokud hledáte inspiraci a tipy, jak na levné cestování, co si vzít na sebe, pak můžeme doporučit knihy:
1. TravelBibleod Petra Nováka a Matouše Vinše
2. Digitálnínomád od Martina Rosulka
obrázkový seznam

Check-list do batohu

Vraťme se zpátky k prvotnímu problému – co si vzít za oblečení na delší cestování. Základní rada zní, že berte to, co nemůžete v dané zemi koupit. Pokud budete cestovat na východ do Asie, pak věřte, že je vhodnější si radši oblečení dokoupit až na místě a ušetřit na ceně letenky za velké zavazadlo.

Pokud víte, že nebude možné si dokupovat oblečení z různých důvodů – jedete do divočiny, je tam draho, pak vsaďte na funkční oblečení. Pořiďte si kvalitní sportovní oblečení z Merino či podobné vlny, které zajistí, že i při častějším nošení hned nezasmrádne. Můžete tak mít jenom pár kousků, namísto celé hory bavlněných triček a košil. Merino oblečení nabízí například značka IceBreaker.

Recommended Posts

Nezařazené

S ejakulací se dá pracovat

Dnes se dá pracovat s mnohými věcmi, a to dokonce i s ejakulací. Mnoho mužů se někdy setkalo s tím, že už to na ně přišlo, ale museli ještě počkat, protože jejich partnerka stále nedosáhla vrcholu. Najdou se i muži, kteří nepočkají, ale najdou se i ti, kteří ano i když to pro ně nemusí […]

 
Technika

Technika je u každého doma

Když se řekne technika, tak co vy si pod tím představíte? Mnoho lidí si prý představí jenom mobilní telefon anebo dokonce také počítač. Ano, já tohle moc dobře chápu, protože tohle je taková ta nejvíce oblíbená technika. Myslím si, že kdyby nebylo počítačů a mobilních telefonů, že by byl svět takový chudý a mnoho lidí by […]

 
Podnikání

Co s vaším přítelem udělají lodičky na platformě

Krása ženského těla nespočívá jen v podobenství přesýpacích hodin a pevných ňadrech či tvarovaných hýždích, muži pozorují i jiné vnady, mezi nimiž mají své nezastupitelné místo i nohy. Všimněte si, kolik z nich, v podstatě prakticky každý „normální“ chlap, si nenechá ujít pohled na dlouhé dívčí nožky ve vypasovaných kratičkých šortkách těsně pod zadek, ovšem […]