Móda na cestách

Rádi cestujete do exotických zemí či podnikáte výlety na více než jeden týden? Pak jste se jistě setkali s typickým cestovatelským problémem, jak vyřešit oblečení na déle než měsíc, jaké si vzít boty, jak to vlastně všechno zabalit.

Další problém nastupuje v okamžiku, kdy chcete cestovat tzv. low cost, tj. snížit cestovatelské náklady na minimum a vyjíždíte na dovolenou pouze s příručním zavazadlem. Je vůbec možné se sbalit do 7 kg zavazadla?
Digitální nomádi

Digitální nomádi to umí

I když se to zdá neuvěřitelné, je možné cestovat úsporně ale komfortně s veškerým oblečením tak, abyste si nepřipadali jako vandráci v cizině.
Důkazem jsou toho digitálni nomádi, lidé, kteří pracují z různých koutů světa a často mění lokalitu i kontinenty během roku. Neradi převáží velké množství zavazadel a preferují tzv. minimalismus. Umí se sbalit do 7 kg. Existuje dokonce webová stránka, kde vám poradí, jak se právě zabalit na výlet pod 7 kg.

Pokud hledáte inspiraci a tipy, jak na levné cestování, co si vzít na sebe, pak můžeme doporučit knihy:
1. TravelBibleod Petra Nováka a Matouše Vinše
2. Digitálnínomád od Martina Rosulka
obrázkový seznam

Check-list do batohu

Vraťme se zpátky k prvotnímu problému – co si vzít za oblečení na delší cestování. Základní rada zní, že berte to, co nemůžete v dané zemi koupit. Pokud budete cestovat na východ do Asie, pak věřte, že je vhodnější si radši oblečení dokoupit až na místě a ušetřit na ceně letenky za velké zavazadlo.

Pokud víte, že nebude možné si dokupovat oblečení z různých důvodů – jedete do divočiny, je tam draho, pak vsaďte na funkční oblečení. Pořiďte si kvalitní sportovní oblečení z Merino či podobné vlny, které zajistí, že i při častějším nošení hned nezasmrádne. Můžete tak mít jenom pár kousků, namísto celé hory bavlněných triček a košil. Merino oblečení nabízí například značka IceBreaker.

2.3/5 - (3 votes)
Móda na cestách