Nezařazené

Pitný režim je důležitý

 

Pro každodenní konzumaci je nejvhodnější voda, která se může ochutit třeba ovocem, nebo citrónem, ale také čaje a nebo ředěné džusy.
·         Pramenitá voda VS minerální voda
Každý už tyto pojmy slyšel, ale ne každý ví, jaký je mezi nimi rozdíl.
Pramenitá voda pochází z podzemního zdroje a může být fyzikálně upravena.  Některé tyto vody splňují parametry a na trhu se prodávají, jako vody kojenecké. Obsahují málo minerálních látek, proto je možné je doporučit k dlouhodobé konzumaci.
minerální voda
Minerální vody obsahují větší množství minerálních látek, je proto třeba znát jejich složení, abychom mohli maximálně těžit z prospěšných látek a snížili riziko, že se jejich zdraví prospěšný efekt změní v opak. Sodík (Na) má většina lidí v organismu přebytek, proto není třeba je konzumovat dále v nápoji. Oproti tomu Hořčík (Mg) většina populace přijímá ve stravě v nedostatečné míře, proto je dobré jej doplnit touto cestou.
Každopádně je třeba zvolit zlatou střední cestu a minerální vody střídat.
 
·         Džusy a nektary
Obecně tyto nápoje lze zařadit mezi zdravé díky množství vitamínů a dalších prospěšných látek. Doporučují se pít naředěné vodou, protože mají poměrně vysokou energetickou hodnotu, která je dána obsahem cukru. Při výběru dbejte na procentuální obsah ovocných složek. Některé jsou třeba pouze 20%, oproti tomu jiné mohou být až 100%.
Tyto nápoje si můžeme připravovat i doma z čerstvého ovoce, ideálním pomocníkem je elektrický odšťavňovač.
 dívky u pramene
·         Pár shrnutí na závěr
 Pro všechny lidi jsou ke každodenní konzumaci vhodné stolní vody a kvalitní, naředěné džusy.
Při zvýšené zátěži je nutné zvýšit i spotřebu tekutin.
Pokud dlouhodobě užíváte nějaké léky, je třeba se poradit s lékařem, která tekutina je k pití nejvhodnější.
Děti by neměly všeobecně pít často sladké nápoje s vysokým obsahem cukru, protože mohou způsobit obezitu, zubní kaz a problémy s trávením, protože zatěžují dětský žaludek.

Recommended Posts

Nezařazené

S ejakulací se dá pracovat

Dnes se dá pracovat s mnohými věcmi, a to dokonce i s ejakulací. Mnoho mužů se někdy setkalo s tím, že už to na ně přišlo, ale museli ještě počkat, protože jejich partnerka stále nedosáhla vrcholu. Najdou se i muži, kteří nepočkají, ale najdou se i ti, kteří ano i když to pro ně nemusí […]

 
Technika

Technika je u každého doma

Když se řekne technika, tak co vy si pod tím představíte? Mnoho lidí si prý představí jenom mobilní telefon anebo dokonce také počítač. Ano, já tohle moc dobře chápu, protože tohle je taková ta nejvíce oblíbená technika. Myslím si, že kdyby nebylo počítačů a mobilních telefonů, že by byl svět takový chudý a mnoho lidí by […]

 
Podnikání

Co s vaším přítelem udělají lodičky na platformě

Krása ženského těla nespočívá jen v podobenství přesýpacích hodin a pevných ňadrech či tvarovaných hýždích, muži pozorují i jiné vnady, mezi nimiž mají své nezastupitelné místo i nohy. Všimněte si, kolik z nich, v podstatě prakticky každý „normální“ chlap, si nenechá ujít pohled na dlouhé dívčí nožky ve vypasovaných kratičkých šortkách těsně pod zadek, ovšem […]