Nezařazené

Svátek všech svatých aneb ,,dušičky“ a jejich původ

 

Tradice dušiček jako svátku sahá až do 10. století a připadá na datum 2. 11.
Ke zvykům, které jsou v tento den stále nejdodržovanější patří návštěva hřbitova a položení květin, koupených či doma vyrobených věnců a zapálení svíček na hrobech svých zesnulých blízkých k uctění jejich památky. Nezoufejte pokud jste zrovna nestihli žádnou ozdobu vyrobit nebo jste po cestě zapomněli věneček zakoupit. Bývá zvykem, že v tento den bývá k dispozici u hřbitova prodejní stánek právě s těmito výrobky, kde seženete dekorace různé. Suché vazby, věnce z,,živého materiálu!“, lucerničky, svíčky atd.
V dřívějších dobách se také při této příležitosti pekly bochánky ve tvaru kostí s příznačným pojmenováním,,kosti svatých“.

věnec

Dušičky v Mexiku
I mexičané oslavují svoje předky. V jejich podání je uctívání památky při této příležitosti mnohem barevnější a živější než například v České republice. Mexičané připravují doma oltáře, na které potom pro své zesnulé blízké pokládají dary v podobě různých pokrmů, které připravují společně se svými příbuznými.

Haloween v USA
Američané neslaví svátek zesnulých v listopadu. V USA se tento svátek slaví již 31.října. S klasickými dušičkami toho má pramálo společného a do země jej přivedli v 19. století irští přistěhovalci. Svátek si užívají především děti, které se v různých vydařených kostýmech vydávají do ulic, obcházejí domy svých sousedů a koledují si o různé sladkosti či ovoce.

svíčky

Pozor na zloděje
Největším zlem nejen při příležitosti svátku zesnulých jsou zloději a vandalové, kteří jsou schopni zničit nebo odcizit a zpeněžit opravdu cokoliv. Může to být nejobyčejnější květinová výzdoba, ale i měděná lucernička. Jejich drzost bohužel nemá mezí. Dá se těmto krádežím nějak předcházet. ANO ! Stačí květiny sázet přímo do země a nedávat na hroby příliš drahé dekorace, které by nenechavé ruce případných zlodějíčků mohly přitahovat jako magnet.

Recommended Posts

Nezařazené

S ejakulací se dá pracovat

Dnes se dá pracovat s mnohými věcmi, a to dokonce i s ejakulací. Mnoho mužů se někdy setkalo s tím, že už to na ně přišlo, ale museli ještě počkat, protože jejich partnerka stále nedosáhla vrcholu. Najdou se i muži, kteří nepočkají, ale najdou se i ti, kteří ano i když to pro ně nemusí […]

 
Technika

Technika je u každého doma

Když se řekne technika, tak co vy si pod tím představíte? Mnoho lidí si prý představí jenom mobilní telefon anebo dokonce také počítač. Ano, já tohle moc dobře chápu, protože tohle je taková ta nejvíce oblíbená technika. Myslím si, že kdyby nebylo počítačů a mobilních telefonů, že by byl svět takový chudý a mnoho lidí by […]

 
Podnikání

Co s vaším přítelem udělají lodičky na platformě

Krása ženského těla nespočívá jen v podobenství přesýpacích hodin a pevných ňadrech či tvarovaných hýždích, muži pozorují i jiné vnady, mezi nimiž mají své nezastupitelné místo i nohy. Všimněte si, kolik z nich, v podstatě prakticky každý „normální“ chlap, si nenechá ujít pohled na dlouhé dívčí nožky ve vypasovaných kratičkých šortkách těsně pod zadek, ovšem […]