Nezařazené

Svátek všech svatých aneb ,,dušičky“ a jejich původ

 

Tradice dušiček jako svátku sahá až do 10. století a připadá na datum 2. 11.
Ke zvykům, které jsou v tento den stále nejdodržovanější patří návštěva hřbitova a položení květin, koupených či doma vyrobených věnců a zapálení svíček na hrobech svých zesnulých blízkých k uctění jejich památky. Nezoufejte pokud jste zrovna nestihli žádnou ozdobu vyrobit nebo jste po cestě zapomněli věneček zakoupit. Bývá zvykem, že v tento den bývá k dispozici u hřbitova prodejní stánek právě s těmito výrobky, kde seženete dekorace různé. Suché vazby, věnce z,,živého materiálu!“, lucerničky, svíčky atd.
V dřívějších dobách se také při této příležitosti pekly bochánky ve tvaru kostí s příznačným pojmenováním,,kosti svatých“.

věnec

Dušičky v Mexiku
I mexičané oslavují svoje předky. V jejich podání je uctívání památky při této příležitosti mnohem barevnější a živější než například v České republice. Mexičané připravují doma oltáře, na které potom pro své zesnulé blízké pokládají dary v podobě různých pokrmů, které připravují společně se svými příbuznými.

Haloween v USA
Američané neslaví svátek zesnulých v listopadu. V USA se tento svátek slaví již 31.října. S klasickými dušičkami toho má pramálo společného a do země jej přivedli v 19. století irští přistěhovalci. Svátek si užívají především děti, které se v různých vydařených kostýmech vydávají do ulic, obcházejí domy svých sousedů a koledují si o různé sladkosti či ovoce.

svíčky

Pozor na zloděje
Největším zlem nejen při příležitosti svátku zesnulých jsou zloději a vandalové, kteří jsou schopni zničit nebo odcizit a zpeněžit opravdu cokoliv. Může to být nejobyčejnější květinová výzdoba, ale i měděná lucernička. Jejich drzost bohužel nemá mezí. Dá se těmto krádežím nějak předcházet. ANO ! Stačí květiny sázet přímo do země a nedávat na hroby příliš drahé dekorace, které by nenechavé ruce případných zlodějíčků mohly přitahovat jako magnet.

Recommended Posts

Nezařazené

S ejakulací se dá pracovat

Dnes se dá pracovat s mnohými věcmi, a to dokonce i s ejakulací. Mnoho mužů se někdy setkalo s tím, že už to na ně přišlo, ale museli ještě počkat, protože jejich partnerka stále nedosáhla vrcholu. Najdou se i muži, kteří nepočkají, ale najdou se i ti, kteří ano i když to pro ně nemusí […]

 
Podnikání

Co s vaším přítelem udělají lodičky na platformě

Krása ženského těla nespočívá jen v podobenství přesýpacích hodin a pevných ňadrech či tvarovaných hýždích, muži pozorují i jiné vnady, mezi nimiž mají své nezastupitelné místo i nohy. Všimněte si, kolik z nich, v podstatě prakticky každý „normální“ chlap, si nenechá ujít pohled na dlouhé dívčí nožky ve vypasovaných kratičkých šortkách těsně pod zadek, ovšem […]

 
Nezařazené

Móda versus zdraví aneb nepodceňujte nebezpečí zborcené klenby

Ortopedie bije na poplach Móda si se zdravím někdy netyká a bohužel se to vztahuje na celou řadu výrobků na trhu, kde z textilního a kožedělného průmyslu dominuje především obuv. Modely označované jako „zdravotní“ se ale krčí v koutku, anebo je opatříte jen ve specializovaných prodejnách, z nichž nejširší sortiment zahrnuje odvětví outdooru. Producenti totiž často nepřemýšlí nad […]