Rozpustná vláknina je velice důležitá a určitě nepodceňujte její důležitost. Přirozeně se vyskytuje v zelenině a v ovoci, hojně se nachází třeba v kukuřici. Z ovoce jsou to hlavně jablka. Ze zeleniny hodně brambory. Také luštěniny rozpustnou vlákninu obsahují. Oproti rozpustné vláknině, nerozpustná je hlavně důležitá pro peristaltiku střev a pro vyčištění střev. psyllium cena je velmi příznivá. Co je to vlastně psyllium? Je to rostlinná rozpustná vláknina, která pochází z rostliny jitrocel indický. Je to prášek, který je rozpustný ve vodě a můžete si jej zakoupit v lékárnách nebo u nás na e-shopu za skvělé ceny. Dobrou zprávou je, že nemá téměř žádné kalorie, neobsahuje žádné cukry, takže je vhodná i do diety a nemusíte se toho vůbec obávat. Rozhodněte se co nejdříve. Pokud trpíte zácpu, nechcete méně jíst a nemít tolik hladu, tak právě tahle rozpustná vláknina bude vhodnou volbou pro vás všechny.psyllium

Hubnutí a vláknina

Proč v redukčním programu zařadit do jídelníčku obecně vlákninu? Ta rozpustná má tendenci bobtnat a tím pádem vám zajistí falešný pocit sytosti a vy se nebudete tak přejídat a nebudete mít hlad. Tohle je velmi pozitivní zpráva z hlediska hubnutí, protože nejhorším nepřítelem každé diety je hlad a chutě. nadýmáníHlad tímhle můžete jednoduše vyřešit. Dále si uvědomte, že ty potraviny, které mají v sobě nerozpustnou vlákninu, jako jsou celozrnné výrobky, musíte lépe v puse rozmělnit a tím pádem to i déle žvýkáte, a to je dobré pro dietní programy. Dříve se nasytíte. Dále potrava vydrží déle v žaludku, protože má větší obsah. Jak jsme již zmínili, tak psyllium nemá kalorickou hodnotu, takže z hlediska započítání kalorií to řešit vůbec nemusíte.
Pokud patříte mezi šťastné ženy a jste těhotná, tak můžete trpět zácpou. V tomhle případě vám také může tohle zrovna pomoci. Budete se cítit mnohem komfortněji.

Psyllium