Půjčka s ručením nemovitostí

Možná to znáte… V obchodě vidíte nějakou věc, která se Vám hrozně líbí a tak si jí prostě koupíte, což není nic špatného samozřejmě. Občas je fajn udělat si něčím radost, jenže vždycky musíme myslet na to, co všechno je nutné zaplatit například hypotéku, nájem a další nezbytné poplatky. Protože když na to nebudeme dávat pozor, může se nám snadno stát, že nebudeme mít na zaplacení toho, co potřebujeme.

Když se člověk dostane do této fáze- bez peněz, co vás první napadne? Schválně, zkuste na chvilku přestat číst a popřemýšlejte… Vždycky existují nějaké možnosti – například může si najít brigádu a mít tak více práce. Přiznejme si na rovinu, že když budeme mít jednu hlavní práci a k tomu ještě další dvě brigády, je jen otázkou času, kdy to odnese naše zdraví, protože tělo ani psychika takový nápor nevydrží, musíme také někdy odpočívat. Další možností je půjčka s ručením nemovitostí a bohužel to je řešení, které zvolí asi většina, když se do takové situace dostane. Vidíte, jak to zní absurdně? Půjčím si peníze, abych zaplatil to, co dlužím někomu jinému.

potrebujepenizenadluhy

V tuhle chvíli se dostáváme do začarovaného kruhu a „zuby nehty“ se snažíme vymyslet, jak z toho nekonečného kruhu ven. A tak začneme postupně prodávat věci, které jsme před tím koupili a když už ani ty nemáme, začneme uvažovat, že dáme něco velmi cenného do zástavy – nejčastěji to bývá dům. Ano, střecha nad hlavou!

Jenže musíme mít tzv. ručitele, to znamená, že je dům napsaný ne na nás, ale na někoho dalšího. To je hodně velký risk. Víte, co se stane, když i tak budou peníze scházet? Ten, co se zaručil svým domem, o ten dům přijde. Klidně ze dne na den nebude mít kde bydlet. Mám pocit, že lidé, kteří takový krok podniknout, nemyslí na to, jak to může skončit. Jsou tak zoufalí, že si to ani nepřipouštějí. Myslí jen na to, že musí zaplatit věřiteli, se kterým mají smlouvu.

rucisvymdomem

Co z toho plyne? Musíme vše pečlivě promýšlet, abychom se do takové situace nedostali. A nikdy, ale opravdu nikdy nikomu neručte svým majetkem, i když ho dobře znáte, protože je to opravdu nebezpečné, ale samozřejmě je to čistě jen na vás, nechci vás nijak ovlivňovat.

Jen je dobré si vše nejdříve promyslet než do něčeho takového půjdete.

Půjčka s ručením nemovitostí