Nezařazené

Děti milují zpěv

 

Děti mají u písniček v oblibě rytmus a opakující se text. Nejvíce milují takové ty „odrhovačky“. Nejmenší miminka to uklidňuje a dobře pak usínají. Zkrátka je „ukolébávají“.

malá houslistka

Větší děti si s námi mohou prozpěvovat třeba při práci v domácnosti nebo při zahradničení. Zpíváním nebo různými říkačkami se dá „oživit“ i procházka v přírodě či výlet. Mrňousové se tímto způsobem učí spoustu nových slov a také jejich významů. Při neustálém opakování (hlavně refrénů) si je dobře zapamatují.

hraní na klavír

Nestárnoucí hity jako jsou Kolo kolo mlýnský, Skákal pes, Běží liška k Táboru a jiné podobné jsou už takovým „kulturním dědictvím“ po našich předcích a nemají jednoho autora. Dětem se zkrátka zpívalo ve všech dobách. Samozřejmě můžeme zpívat i písničky nové, krásné dětské hity vznikají stále. Je potřeba jen zjistit, co se našim malým zlatíčkům líbí. Ti z nás, kteří ovládají hru na některý hudební nástroj, se při zpěvu samozřejmě mohou doprovázet. Seznamují tak nenuceně své ratolesti s hudebními nástroji.

 

Podle odborníků hudba velice zajímá už novorozence.  Vnímají to prý povědomě jejich maminky a z tohoto důvodu na svá miminka mluví „tak trochu jinak“, melodicky. Prostě trochu „při mluvení zpívají“. Na usínání dětí je zpěv lepší než vyprávění, slovo mluvené. Více je uklidní. Není potřeba se bát zpívat dětem i písničky smutné. Učí se tak rozeznat více emocí. Lépe pochopí, že nálada lidí se mění, že nejsme jen šťastní a veselí. Že k životu bohužel někdy patří také smutek a pláč. Odborníci také doporučují, aby při společném zpívání dospělí zkusili zpívat „trochu výš“. Pro mrňouse je pak zpěv jednodušší.

 

Zpívání dětem a s dětmi je vždy dobré zkusit. I v případě, že nejsme žádní „slavíci“ a před dospělým publikem se stydíme. Dětem nějaký ten tón mimo opravdu nevadí. Takto strávený společný čas je pro ně i pro nás velice přínosný. Stačí si vzpomenout, jak nám bylo dobře, když nám rodiče nebo prarodiče také zpívali! Cítili jsme, kolik nám předávají lásku a energii.

 

 


Recommended Posts

Nezařazené

S ejakulací se dá pracovat

Dnes se dá pracovat s mnohými věcmi, a to dokonce i s ejakulací. Mnoho mužů se někdy setkalo s tím, že už to na ně přišlo, ale museli ještě počkat, protože jejich partnerka stále nedosáhla vrcholu. Najdou se i muži, kteří nepočkají, ale najdou se i ti, kteří ano i když to pro ně nemusí […]

 
Technika

Technika je u každého doma

Když se řekne technika, tak co vy si pod tím představíte? Mnoho lidí si prý představí jenom mobilní telefon anebo dokonce také počítač. Ano, já tohle moc dobře chápu, protože tohle je taková ta nejvíce oblíbená technika. Myslím si, že kdyby nebylo počítačů a mobilních telefonů, že by byl svět takový chudý a mnoho lidí by […]

 
Podnikání

Co s vaším přítelem udělají lodičky na platformě

Krása ženského těla nespočívá jen v podobenství přesýpacích hodin a pevných ňadrech či tvarovaných hýždích, muži pozorují i jiné vnady, mezi nimiž mají své nezastupitelné místo i nohy. Všimněte si, kolik z nich, v podstatě prakticky každý „normální“ chlap, si nenechá ujít pohled na dlouhé dívčí nožky ve vypasovaných kratičkých šortkách těsně pod zadek, ovšem […]