Inspirace na internetu – cestování je třeba si naplánovat

Ať již pěšky, autem, lodí či letadlem, na druhou stranu planety nebo třeba jen do sousední země, tak cestování je jedna velká vášeň, která spojuje mnoho lidí. O cestování toho bylo mnohé napsáno, a pokud chcete hledat i vy nějaké zajímavé informace, stačí zadat do vyhledávání třeba vaši cílovou zemi a můžete se do toho pustit.
poutník na cestě

Nejdříve si ale musíte rozmyslet kam a kdy vyrazit, co chcete vlastně vidět, koho si vezmete na putování po cizí krajině sebou (nebo zda chcete jet raději sami) a co vše vlastně potřebujete. Proto je dobré si nejdříve o cestování něco přečíst. Největší inspirací jsou fotografii cestovatelů a jejich cestovatelské blogy. Velice zajímavým blogem a velikou inspirací je stránka cestuju-rada.cz, kde popisuje své cesty do Indonésie či Turecka sympatická Lucka, anebo také stránka luckycesta.cz, tato sympatická cestovatelka, také Lucie, v roce 2012 vyhrála letenku kolem světa. Tehdy začala psát svůj blog. Díky těmto lidem vidíme blíže do cizí země, díky blogu se dozvíme, co nás může potkat a na co si dát pozor a opravdu není na škodu vědět, co je třeba v zemi, kam se chystáme, zcela zakázané. Ušetříte si tím třeba nějaké zbytečné problémy.
přistávájící letadlo

Chcete-li se nejenom dívat na fotografie a zážitky ostatních, ale také doopravdy někam vyrazit na vlastní pěst, je hodně důležité vyřešit to, jak se tam dostat. Letenky, různé pronájmy aut či rezervace bydlení se dají zařídit lehce online, nezapomeňte však také na pojištění pro případ jakéhokoli zranění či nehody v zahraničí a také je určitě správné mít sebou kapesního průvodce. Na mobilní telefon a internet v zahraničí se zatím nedá zcela spolehnout ani ve větších městech. Ať už se vydáte kamkoli, zkuste si nejdříve co nejvíce informací nastudovat, oživit trochu jazyky a raději nejezdit sami. (Minimálně) ve dvou se to lépe táhne.

5/5 - (1 vote)
Inspirace na internetu – cestování je třeba si naplánovat