Na autodiagnostiku zvládnete jen s mobilem

Už nikdy nebudete muset jet do servisu kvůli každé maličkosti. Vždy budete vědět, co se s vaším vozidlem děje. Zároveň si můžete snadno pomoci i během nákupu ojetiny. Jak?

chytrý telefon

Vývojáři společnosti TorriaCars s.r.o. přišli s průlomovou aplikací SX OBD, kterou můžete využít i v češtině. Skvělá je nejen pro profesionály, ale také pro majitele osobních vozidel. Právě ti často vůbec neví, že si mohou diagnostiku provést sami ve vlastní garáži.

 

A nejlepší zpráva: aplikace je zcela zdarma! Stáhnout si ji můžete do smartphonu prostřednictvím Google Play i App Store. V případě, že vám nevadí trochu reklam, můžete ji mít zdarma. Za variantu bez reklam zaplatíte pouhých 29 Kč na tři měsíce.

 

Co vše dokáže zjistit?

OBD2 dokáže zjistit veškeré klasické závady, přičemž program jich zvládne najít až 5500. Vše vám řekne velmi jednoduše a srozumitelně, takže tomu porozumí i laik. Využít ji můžete v případě, že máte vozidlo z roku 1996 nebo mladší.

navigace v autě

Připojení k systému

U většiny aut se budete potřebovat napojit do řídící jednotky, která komunikuje a zaznamenává vše, co se děje s motorem, brzdami, převodovkou atd. Pro připojení je možné využít dvě varianty. Jedna je bezdrátová a s aplikací se propojíte pomocí wifi přenosu. U některých vozů to ovšem není možné a musíte využít připojení přes konektor.

 

Pro průzkum vad a problémů může využít také konektor SAE-J1962, který zapojíte do 16pinové zásuvky. Ta se skrývá pod palubní deskou a snadno ho připojíte.

 

Nadstandardní funkce

Program SX OBD, který je určen pro počítače můžete použít pro nejrůznější značky aut. Kromě běžné autodiagnostiky a hlášení potíží máte k dispozici také pokročilé funkce. Patří mezi ně možnost smazání chybového hlášení, zobrazení paměti závad kdykoli budete potřebovat, akcelerační test nebo možnost přednastavení všech potřebných parametrů.

 

Vše si také můžete nechat zobrazit v podobě grafu, aby to bylo přehlednější. Stáhněte si aplikaci SX OBD a vyzkoušejte si sami a zdarma, jak dobře funguje. Využijte ji v případě potíží, ale také při pravidelné kontrole funkčnosti automobilu.


3.5/5 - (4 votes)
Na autodiagnostiku zvládnete jen s mobilem