Auto moto

Na autodiagnostiku zvládnete jen s mobilem

 

Už nikdy nebudete muset jet do servisu kvůli každé maličkosti. Vždy budete vědět, co se s vaším vozidlem děje. Zároveň si můžete snadno pomoci i během nákupu ojetiny. Jak?

chytrý telefon

Vývojáři společnosti TorriaCars s.r.o. přišli s průlomovou aplikací SX OBD, kterou můžete využít i v češtině. Skvělá je nejen pro profesionály, ale také pro majitele osobních vozidel. Právě ti často vůbec neví, že si mohou diagnostiku provést sami ve vlastní garáži.

 

A nejlepší zpráva: aplikace je zcela zdarma! Stáhnout si ji můžete do smartphonu prostřednictvím Google Play i App Store. V případě, že vám nevadí trochu reklam, můžete ji mít zdarma. Za variantu bez reklam zaplatíte pouhých 29 Kč na tři měsíce.

 

Co vše dokáže zjistit?

OBD2 dokáže zjistit veškeré klasické závady, přičemž program jich zvládne najít až 5500. Vše vám řekne velmi jednoduše a srozumitelně, takže tomu porozumí i laik. Využít ji můžete v případě, že máte vozidlo z roku 1996 nebo mladší.

navigace v autě

Připojení k systému

U většiny aut se budete potřebovat napojit do řídící jednotky, která komunikuje a zaznamenává vše, co se děje s motorem, brzdami, převodovkou atd. Pro připojení je možné využít dvě varianty. Jedna je bezdrátová a s aplikací se propojíte pomocí wifi přenosu. U některých vozů to ovšem není možné a musíte využít připojení přes konektor.

 

Pro průzkum vad a problémů může využít také konektor SAE-J1962, který zapojíte do 16pinové zásuvky. Ta se skrývá pod palubní deskou a snadno ho připojíte.

 

Nadstandardní funkce

Program SX OBD, který je určen pro počítače můžete použít pro nejrůznější značky aut. Kromě běžné autodiagnostiky a hlášení potíží máte k dispozici také pokročilé funkce. Patří mezi ně možnost smazání chybového hlášení, zobrazení paměti závad kdykoli budete potřebovat, akcelerační test nebo možnost přednastavení všech potřebných parametrů.

 

Vše si také můžete nechat zobrazit v podobě grafu, aby to bylo přehlednější. Stáhněte si aplikaci SX OBD a vyzkoušejte si sami a zdarma, jak dobře funguje. Využijte ji v případě potíží, ale také při pravidelné kontrole funkčnosti automobilu.


Recommended Posts

Nezařazené

S ejakulací se dá pracovat

Dnes se dá pracovat s mnohými věcmi, a to dokonce i s ejakulací. Mnoho mužů se někdy setkalo s tím, že už to na ně přišlo, ale museli ještě počkat, protože jejich partnerka stále nedosáhla vrcholu. Najdou se i muži, kteří nepočkají, ale najdou se i ti, kteří ano i když to pro ně nemusí […]

 
Technika

Technika je u každého doma

Když se řekne technika, tak co vy si pod tím představíte? Mnoho lidí si prý představí jenom mobilní telefon anebo dokonce také počítač. Ano, já tohle moc dobře chápu, protože tohle je taková ta nejvíce oblíbená technika. Myslím si, že kdyby nebylo počítačů a mobilních telefonů, že by byl svět takový chudý a mnoho lidí by […]

 
Podnikání

Co s vaším přítelem udělají lodičky na platformě

Krása ženského těla nespočívá jen v podobenství přesýpacích hodin a pevných ňadrech či tvarovaných hýždích, muži pozorují i jiné vnady, mezi nimiž mají své nezastupitelné místo i nohy. Všimněte si, kolik z nich, v podstatě prakticky každý „normální“ chlap, si nenechá ujít pohled na dlouhé dívčí nožky ve vypasovaných kratičkých šortkách těsně pod zadek, ovšem […]