Je lepší žít v bytě nebo v domě?

Dilema, které řeší člověk alespoň jednou za život. Obě varianty mají mnoho kladů i záporů, ale kterou si máte vybrat? Záleží to čistě na vás!
Nejde říct, že jedno nebo druhé je lepší. U každého člověka je to individuální, protože každý má jiné priority. Na rozdíl od bytu je bydlení v domě, který se nachází na vesnici klidnější. Můžete si na svém pozemku vypěstovat ovoce, zeleninu (rozhodně ušetříte a budete mít jistotu, co jíte), na zakázku si nechat udělat bazén a hlavně dostatek soukromí, což u bytu není možné. Ovšem to jde vykompenzovat, pokud vlastníte chatu.
Dřevěný nápis Home
Ruku na srdce. V tomhle dům bude výhodnější. O to víc pokud máte domácí mazlíčka (hlavně mám na mysli velkého psa), který daleko víc ocení volný výběh, než aby byl zavřený mezi čtyřmi stěnami a čekal na to, až se ven uráčíte. Pokud tohle není vaší prioritou, jste spíše kariéristi a hluk vám nevadí a žádného takového mazlíčka nemáte, garsonka pro vás bude to pravé. Byt je zase méně nároční na uklízení, ale není dost prostorný pro velkou rodinu.
klíče s klíčenkou
Nejdůležitější ze všeho, je si vše důkladně promyslet, abyste toho pak nelitovali. Vezměte si tužku a papír. Na jednu stranu napište dům a na druhou byt. Postupně si vypište všechny klady a zápory, které se toho týkají, a až budete mít vše na papíře, umístěte ho někam, kde na něj uvidíte. Můžete rozhodovat i podle toho, jaká jste osobnost, jaké máte zájmy, cíle, potřeby. To vše si k tomu připište.  Díky této metodě se vám bude lépe přemýšlet a rozhodovat. Osobně si myslí, že volba domova je jedno z mnoha nejdůležitějších rozhodnutí v našem životě, jelikož nejde jen o to, kde složit hlavu, ale abyste tam cítili klid a bezpečí, cítili se tam dobře. Musí to být místo, které vás nebude vysávat, ale nabíjet pozitivní energií. Musíte se tam zkrátka cítit sami sebou. Přeji Vám šťastnou volbu!

3.7/5 - (4 votes)
Je lepší žít v bytě nebo v domě?