Jídlo může být i zábava

Pokud jste milovníkem jídla, rádi vaříte a zkoušíte stále nové a nové recepty, rádi v kuchyni experimentujete a nebojíte se netradičních chutí, měly byste vyzkoušet některou z variant zážitkové gastronomie. V dnešní době se koná velké množství různých festivalů či přímo gastro festivalů, které nabízí různé možnosti.

netradiční speciality

Jídlo může být zábava. Na různých kulturních akcích či gastro festivalech se snaží vtáhnout diváky do dění. Můžete se tedy do přípravy pokrmů zapojit, vyzkoušet si různé kuchařské vychytávky nebo kulinářské speciality na vlastní kůži. V mnoha ohledech nám tyto kulinářské akce přináší obohacení ať už v oblasti znalostí nebo prožitků. A odchylují nás od klasické kuchyně všedních dní a přináší inspiraci.

Jídlo může být zážitek. V současné době jsou již lidé znudění potravinami, které jedí každý den. Nemají fantazii a dostatek nápadů a nechtějí se vrhat do něčeho nového na vlastní pěst. Proto vyhledávají nevšední a nové chutě někde jinde. Exotická kuchyně je pro mnoho lidí nevšedním a vyhledávaným zážitkem. Nemusíme jezdit ani za hranice a nevšední gastronomii můžeme ochutnat i u nás. Rozšiřují se i takové akce, které exotiku přinesou až sem, autenticky naservírovanou na talíři až pod noc. Jedná se například o africké trhy s netradičními plody a ovocem nebo pro větší odvážlivce extrémní pokrmy jako jsou červy či jiné hmyzí speciality. S tématickými gastro festivaly se v poslední době roztrhl pytel, a tak přináší tyto netradiční prožitky až k nám.
příprava pokrmů v restauraci

Jídlo je požitek. V případě, že chcete zažít nevšední kulinářský zážitek a polaskat své chuťové pohárky, nechte se hýčkat od profesionálů v zařízeních zážitkové gastronomie. Tyto podniky nemusí mít zrovna michelinskou hvězdu, ale i tak jsou schopni vás dostat do gastronomického nebe. Avšak v takovém případě si za takovou zkušenost řádně připlatíte. Ale za vyzkoušení to určitě i tak stojí.


5/5 - (2 votes)
Jídlo může být i zábava