i iv=“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Garáž je nákladná

Výstavba garáže vás i při nejlepší snaze přijde na několik stovek tisíc korun, musíte započítat výkopové práce, betonování základů, vyzdívku i zastřešení, okna a dveře či vrata a to vše vyžaduje značnou finanční rezervu. Stavební práce budou trvat několik týdnů či měsíců, bude to zkrátka rozdělávka, jak se říká, „až na půdu“.

auto na trávníku v přírodě

Teprve poté, co bude garáž zkolaudována, si možná vybavíte, že přece jen nebylo nutné pouštět se do takového projektu, když vlastně garáž nebudete vytápět, a vozidlo lze ochránit před povětrnostními vlivy i docela jednoduchým dřevěným přístřeškem na auto, zhotoveným z borového dřeva. Čím se takový přístřešek vyznačuje a proč je pro většinu zájemců plně dostačující?

model auta na mapě

Stíní od slunečního záření – jeden z podstatných faktorů přístřešků pro auta je zastínění od slunce, sluneční paprsky (UV záření) totiž mají nepříznivý vliv na lak karosérie a mnohdy i na autoskla. Pokud je vůz dlouhodobě vystaven slunci, lak zmatoví a ztrácí své původní vlastnosti. Zastřešené dřevěné přístřešky chrání před slunce spolehlivě, pokud je umístíte na vhodnou světovou stranu.

Chrání před deštěm, kroupami, sněhem a ledem – důležité je, aby přístřešek zabránil dopadu srážek na karosérii vozu, čímž se výrazně prodlužuje životnost všech součástek. Jakmile zajistíte, aby auto nebylo vystaveno dešti či sněhu, máte v podstatě vyhráno. A postačí k tomu docela jednoduchá dřevěná konstrukce a vůbec není nutná zděná garáž.

Dobře vypadá – některé garáže mohou být skutečně ze stavebního hlediska účelné a pěkné, ale totéž svede i dřevěný přístřešek. Stačí zvolit vhodnou povrchovou lazuru a vytvořit konstrukční projekt, který dobře zapadne do vašeho typu obydlí. Přístřešky lze doplnit zástěnami, pergolou a popínavými rostlinami či jehličnany a ve finále to bude budit dojem, že vše do sebe koncepčně krásně zapadá.

Proč dřevěné přístřešky na auto začaly konkurovat garážím